ingiltere dil okulu indirimleri
Karısını aldatan kocaya şok tazminat!
Karısını aldatan kocaya şok tazminat!

Karısını aldatan kocaya şok tazminat!

Sevgilisinden çocuğu var

Aile mahkemesi, Amasya`da yaşayan karısını, İstanbul`da ev tuttuğu yabancı uyruklu bir kadınla aldatan kocanın, eşine 300 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

İstanbul  Büyükçekmece Aile Mahkemesi, Amasya`da yaşıyan karısını, İstanbul`da ev tuttuğu yabancı uyruklu bir kadınla aldatan kocanın, eşine 300 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Amasya Barosu`na bağlı avukatlardan Filiz Sözen tarafından, davacı kadın B.S. adına Büyükçekmece Aile Mahkemesi`ne sunulan dava dilekçesinde, B.S`nin 3 Kasım 1990`da davalı S.S. ile evlendiği ve bu evlilikten 2 çocukları olduğu belirtilerek, evliliğin ilk senesinin ardından problemlerin baş göstermeye başladığı ve davalı eş S.S.`nin, eşine karşı sadakat yükümlülüğünü yerine getirmediği aktarıldı.

‘SEVGİLİSİNDEN ÇOCUÄžU VAR`

Dilekçede, S.S.`nin eşini 10 yıla yakın bir süredir Lominika N. J. isimli yabancı uyruklu bir kadınla aldattığı ve bu ilişkiden de bir çocuğunun bulunduğu ileri sürüldü. Davalı S.S.`nin beraber yaşadığı kadına ev aldığı, kadını sigortalattığı ve sürekli tatile götürdüğü bildirilen dilekçede, B.S.`nin ise 20 yılı aşkın süredir evli olmasına rağmen, çocuklarıyla beraber ellerine verilen birkaç lira ile avutulduğu savunuldu. Dilekçede, tarafların, zina, hayata kast, onur kırıcı davranış, şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanmalarına karar verilmesi talep edildi.

KARAR, KADIN HÂKİMDEN

Büyükçekmece 1. Aile Mahkemesi hâkimi Nermin Sürücü, tarafların boşanmasına karar verdi. 100 bin lira maddi, 200 bin lira manevi olmak üzere toplam 300 bin lira tazminatın davalı S.S.`den alınarak davacı B.S.`ye verilmesine hükmeden hâkim Sürücü, ayrıca çiftin 18 yaşından küçük müşterek çocuğunun velayetinin anneye verilmesini, çocuk için aylık 200 lira, anne için aylık 300 lira tedbir nafakası ödenmesini kararlaştırdı. 

AA

1 2 3 4 5 Henüz Puan Verilmedi   Yazdır

150 kişi tarafından okundu

Kaynak: HaberTürk
Kategori: Gündem

Yorumlar
Gündem
7 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı
Ateşe verip kaçtılar
Orman işçileri için de bir koleksiyon hazırlamıştı
Şırnakın tek özel okulu demokratikleşme paketinde önü açılan Kürtçe eğitime hazır
Böyle baba olmaz olsun!
Ölen ve yaralanan olmadı
Bahçeli Mecliste Andımızı okumuştu
Bakan Gülerden gündeme dair çarpıcı açıklamalar...
Hide Show